ADD’dan Şevki Yılmaz Tepkisi: ‘Cumhuriyet Savcıları Duyuyor mu, Görüyor mu?’

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Eskişehir Şube Başkanı Cihan Taşar, Refah Partili eski milletvekili Şevki Yılmaz’ın ‘Osmanlı ile iftihar ediyorum. Osmanlı’yı süren soysuzları da lanetliyorum’ sözlerine, “Cumhuriyet savcıları duymuyor, görmüyor mu” diyerek tepki gösterdi.

Osmanlı hanedanının soyundan gelen Berna Sultan Osmanoğlu, İstanbul’da düzenlenen mehteranlı düğün töreninde eski Refah Partili milletvekili Şevki Yılmaz, “Osmanlı ile iftihar ediyorum. Osmanlı’yı süren soysuzları da lanetliyorum” ifadelerini kullanmıştı. Yılmaz’ın bu sözlerine ADD Eskişehir Şube Başkanı Cihan Taşar tepki gösterdi.

“GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ALENEN AŞAĞILANDI”

Cihan Taşar açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi eski milletvekillerinden Şevki Yılmaz, katıldığı bir düğün töreninde yaptığı konuşmada; ‘Osmanlı ile iftihar ediyorum. Osmanlı’yı süren soysuzları da lanetliyorum’ ifadelerini kullanmış, bu konuşma tüm yayın organları ve sosyal medyada yayınlanmıştır. Burada, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bağımsızlık için milli mücadelede topyekun savaşmış kahramanlar alenen aşağılanmış, TBMM itibarsızlaştırılmaya çalışılmış olup, kuruluş döneminde düşmanla iş birliği yapanlar savunulmuştur.

“CUMHURİYET SAVCILARI DUYMUYOR, GÖRMÜYOR MU?”

Ulusal Kurtuluş Savaşı veren Gazi Meclis’e eski Refah Partisi milletvekili olarak yer alan ve daha önce de aynı partiden Rize Belediye Başkanı olan bu şahıs, o dönemde de Büyük Önder Atatürk’e Cumhuriyetin niteliklerine, anayasal hukuk sistemine karşı densiz açıklamaları ve hakaretleri ile bilinen bir tarih cahilidir. Beslendiği kaynaklar ortadadır. Atatürk’e, Kuvayi Milliye kahramanlarımıza ve TBMM’ne soysuz diyerek aklınca aşağılıyor, hakaret ediyor, alenen suç işliyor. Orada bulunup bu galiz lafları tepkisiz dinleyenler bir yana, yasaları uygulamakla görevli olanlar ve özellikle cumhuriyet savcıları duymuyor, görmüyor mu? Duymaz, görmezlerse biz duyup görmeleri için görevimizi yapacağız, elbette.

“BU DENSİZLERİN HADDİNİ BİLDİRECEĞİZ”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x