Galatasaray’da Ismael Garcia’dan Mauro Icardi yorumu! ‘Ayakları konuşuyor’

İspanyollar, Galatasaray’da gol krallığına ulaşan Mauro Icardi’yi mercek altına aldı, Teknik Direktör Okan Buruk’un yardımcısı, Antrenör Ismael Garcia da Arjantinli futbolcuyu anlattı.

sport.es, Icardi için, “Kendini yeniden kanıtlamak için Türkiye’ye geldi. Eşsiz, özel ve çoğu zaman tartışmalı bir kişiliğe sahip Tangocu, kariyerinin büyük bölümünü bir maceradan başka bir maceraya atlayarak geçirmişti. Aidiyet duygusunu hissedeceği yer bulamadı, en iyi futbolunu oynayamadı” diye yazdı.

Ismael Garcia da gazeteye Icardi için şu ifadeleri kullandı:

“Son 2 yılda kazanılan başarıların anahtarı olduğunu söylemeden Icardi anlaşılmaz. İki Süper Lig ve bir Süper Kupa. 55 gol ve 20 asist yaptı. Ancak etkisi sayıların ötesinde. Antrenmanlarda bile süper rekabetçi. Ritim düşük olunca hoşlanmıyor, yoğunluk olmadığında bunu belli ediyor. Herkese baskı yapıyor. Kendisi çok kişilikli bir oyuncu. Soyunma odasında yönetmek zor gibi görünüyor ama sonuçta kazanmayı ve takımın iyi şeyler yapmasını isteyen akıllı insan. Saha içinde ve dışında bir lider.”

Icardi’nin tipik golcü olmadığını vurgulayan Garcia, “Kişisel açıdan bakıldığında, her şeye sahip ve şöhretli olmasına rağmen normal yaşıyor. Mauro Icardi’nin saha dışında söylediklerinin veya saha dışında yaptıklarının daha çok trend olduğu sezonlar geride kaldı. Türkiye’ye geldiğinden beri ayakları konuşuyor ve toplum açısından fenomen. Kariyerinin en iyi günlerini yaşıyor ve Galatasaray’ın yazdığı tarihe öncülük ediyor” dedi.

ERDEN TİMUR’DA KARAR ZAMANI

Galatasaray’da Erden Timur konusu bugün veya yarın netleşecek. Sarı-kırmızılılarda Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur’un istifa etmesi halinde futbolda yeni bir yapılanmaya gidilecek.

Başkan Dursun Özbek’in bu durumda futbolu daha önce Sportif’te yer alan ve yeni dönemde yönetime giren İbrahim Hatipoğlu’na emanet edeceği öğrenildi. Hatipoğlu’nun futbolun başına geçmesi halinde Futbol Direktörü Cenk Ergün transferde aktif bir yol rol üstlenecek.

EMİN VE YUNUS TAKIMDA KALACAK

Galatasaray’da kiralık giden futbolculardan Emin Bayram ve Yunus Akgün’e yeni sezon planlamasında yer verilecek. Teknik Direktör Okan Buruk’un yerli kalitesi için iki oyuncunun kadroda tutulmasını istediği bildirildi.

Galatasaray’da kiralık dönecek diğer futbolcular ise şöyle: Nicolo Zaniolo, Yusuf Demir, Leo Dubois, Cicaldau, Kazımcan Karataş, Taylan Antalyalı, Halil Dervişoğlu, Mathias Ross, Metehan Baltacı, Eren Aydın, Siraçhan Nas, Batuhan Şen, Işık Kaan Arslan, Baran Aksaka Caner Doğan, Berk Balaban.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x