Sanat dünyasını sarsan olay: Ünlü keman virtüözünün fare zehriyle cinayet planı ifşa oldu

Almanya’da yaşayan ve Schleswig Holstein Senfoni Orkestrası’nın en kıdemli sanatçısı olduktan sonra yerine getirilen müzisyenlerle gözden düşen 62 yaşındaki Marcus Honegger’in korkunç planı uluslararası kamuoyunda gündem oldu.

Uzun yıllar boyunca orkestranın birinci kemancısı olan Honegger, kariyeri geriye gitmeye başlayınca vahşice bir plan yaptı. Ünlü kemancı, bakımevinde tutulan annesini ziyaret ettiği sırada getirdiği kek ve kahveye fare zehri katarak öldürmeye çalıştı. Psikolojik sorunları olduğu tahmin edilen Honegger’in neden bu cinayet girişimine başvurduğu henüz bilinmiyor.

2019 yılının sonunda Çin’deki bir e-ticaret sitesinden satın aldığı fare zehrini kullanan Honegger’in annesi zehirlense de hastaneye kaldırıldıktan sonra sağlığına kavuştu. Honegger’in bu olaydan kısa bir süre sonra orkestrayla birlikte turnedeyken arkadaşlarına “fare zehri soslu dip sos” ikram ettiği ortaya çıktı. Susanna H. ve Andreas D. olarak kayıtlara geçen iki müzisyen de fenalaşarak hastaneye kaldırıldı.

Gözaltına alınan Honegger iddiaları kabul etmedi. Honegger’in avukatı, temyize gideceklerini açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x